w

Porygon Community Day w Pokemon Go – Wszystko, co trzeba wiedzieć o Dniu Społeczności

Zbliża się wrześniowy Dzień Społeczności. Co trzeba wiedzieć, by nie przegapić okazji na cenne nagrody?


Jakiś czas temu pojawił się artykuł o głosowaniu na kolejnego Pokemona do Community Day – eventu, który skupia się na danym stworku, oferując ciekawe zadania i sporo możliwości do złapania wersji shiny (zobacz: Gracze Pokemon GO zagłosowali na kandydata kolejnego Community Day. Kto wygrał?). Dziś już wiadomo szczegółowe informacje na temat tego, kiedy Community Day się odbędzie, jak długo potrwa oraz jakie bonusy będą wtedy występować w grze.

Porygon Community Day w Pokemon GO

Społeczność zdecydowała, że bohaterem wrześniowego Community Day będzie Porygon, stworek typu normalnego z generacji I. Mimo że w Pokemon GO pojawia się od dawna, to wciąż wielu graczy nie ma jego ewolucji (szczególnie że obie wymagają specjalnego itemu – Wszystko o itemach do ewolucji w Pokemon GO. Skąd je brać, do jakich Pokemonów i więcej, nic więc dziwnego, że masa osób czeka z ewolucją do chwili, aż złapie stworka z naprawdę porządnym IV.

Jak wiadomo, Community Day to świetna okazja na złapanie wielu Pokemonów danego typu, a co za tym idzie – zwiększona możliwość na trafienie stworka mającego 100% statystyk lub wersji shiny (a dla najszczęśliwszych – dwa w jednym).

ZOBACZ – Remote Raid Passy za 1 PokeCoina? Twórcy Pokemon GO zachęcają do Mega Rajdów

Community Day odbędzie się w niedzielę 20 września 2020 roku od godziny 11:00 do 17:00, czyli na łapanie Porygonów będzie równe 6 godzin.

Z tej okazji przewidziane są następujące atrakcje:

 • Porygon będzie częściej pojawiał się na wolności, w tym również w wersji shiny.
 • Ewolucja – Porygon2 – stworzona w czasie wydarzenia (lub maksymalnie do 2 godzin po nim) uzyska specjalny atak – Tri Attack. Będzie to pierwszy raz, kiedy będzie on dostępny w Pokemon GO. W bitwach trenerskich Tri Attack ma szansę obniżyć atak i obronę przeciwnika.
 • W sklepie pojawi się eventowy, jednorazowy box za 1280 PokeCoinów, który będzie zawierał:
  • Elite Fast TM,
  • trzy Incense’y,
  • sześć Lucky Eggs,
  • 30 Ultra Balls.
 • W czasie robienia zdjęć pojawią się niespodzianki.

Jak zawsze bilet, który daje dostęp do specjalnych eventowych zadań – Special Research story, Decoding Porygon –  będzie kosztował 2,99 zł. Bilety nie podlegają zwrotom. Za wykonanie specjalnych zadań nie otrzymuje się medalu w grze.

W czasie wydarzenia aktywne będą następujące bonusy:

 • potrójny XP za łapanie Pokemonów,
 • Incense aktywowane podczas wydarzenia będą trwały 3 godziny.

ZOBACZ – Miesiąc legendarnych Pokemonów w Pokemon GO – co i kiedy pojawi się we wrześniu?

 

Twórcy przygotowali jeszcze jedną atrakcję związaną z Community Day Porygona.

Przed i podczas wrześniowego Dnia Społeczności wypatruj następujących okazji do zdobycia itemów potrzebnych do ewolucji Porygona i Porygona2.

Podczas tygodnia eventowego Mega Battle Challenge od piątku 11 września 2020  do czwartku 17 września 2020 wszyscy trenerzy mogą zdobyć Up-Grade i Sinnoh Stone, wykonując eventowe Timed Research.

20 września wszyscy trenerzy mogą zdobyć do trzech Up-Grade’ów i trzech Sinnoh Stone, wykonując Timed Research.

Trenerzy, którzy kupią bilet z okazji wrześniowego Dnia Społeczności – Decoding Porygon, będą mogli zdobyć Up-Grade i Sinnoh Stone, wykonując Special Research związany z przepustką.

Shiny Porygon i jego ewolucje
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go