w

Praktycznie nikt nie używa tej funkcji w Pokemon GO. Niektórzy zupełnie o niej zapomnieli

Jak wielu trenerów Pokemon gra z włączoną muzyką? Społeczność uważa, że jest ich naprawdę niewiele.


Twórcy Pokemon GO starają się urozmaicać tytuł na wiele sposobów. Nie chodzi tylko o dodawanie nowych stworków czy organizowanie eventów, ale poprawianie szaty graficznej, dodawanie nowych modeli postaci, nowych przedmiotów kosmetycznych dla avatarów graczy czy od czasu do czasu klimatycznej muzyki, która pasuje do wydarzeń.

Tylko ile osób faktycznie słucha muzyki podczas grania? Z ostatnich wypowiedzi społeczności wynika, że praktycznie nikt nie robi tego od dawna.

Muzyka w Pokemon GO

Jeden z fanów poruszył na Reddicie temat grania z włączoną muzyką. Wpis dość szybko stał się popularny i odpowiedziało na niego sporo osób.

Ile ludzi gra z włączonym dźwiękiem w grze? Czytałeś gdzieś na Reddicie, że niektórzy wyciszają grę całkowicie, ale jestem ciekaw czy te osoby stanowią połowę społeczności? A może większość?

Na powyższą wypowiedź odpisano ponad 1300 razy. Z komentarzy wynika, że niektórzy całkowicie zapomnieli, że w Pokemon GO jest jakakolwiek muzyka.

Zapomniałem, że w grze są jakieś dźwięki, dopóki o tym nie wspomniałeś. 

Nie słyszałem niczego z Pokemon GO od 2017 roku. 

Nie zabrakło komentarzy, w których żartowano i pytano „to w tej grze są w ogóle jakieś dźwięki?”. Pisano również, że efekty dźwiękowe podczas łapania stworków bywają irytujące i wystarczy kilka minut, by mieć ich dość na kolejne miesiące rozgrywki.

Inny z graczy napisał:

Połowa społeczności? Z mojego doświadczenia wynika, że na przykład w Japonii nikt nie gra z włączonym dźwiękiem. To jest uważane, za niegrzeczne, aby chodzić z włączoną muzyką w telefonie. Zawsze mam go wyciszonego.  

Są też i tacy, którzy włączają muzykę tylko na chwilę podczas eventów, gdy wydarzenie oferuje nową ścieżkę dźwiękową.

Miałem wyciszoną muzykę w grze przez jakiś czas, odkąd wróciłem do Pokemon GO prawie 2 lata temu. Włączyłem ją tylko dlatego, że na event halloweenowy dodali utwór z Lavender Town.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go