w

Problemy z Mega Ewolucjami w Pokemon GO. Gracze narzekają na ich przydatność

Gracze kwestionują przydatność najnowszych ewolucji w Pokemon GO.

Reklama


Niedawno w Pokemon GO pojawiła się nowa, zaskakująca aktualizacja, która wprowadziła do gry zupełnie nowe ewolucje. Póki co nie jest ich dużo, ale sam fakt, że twórcy przenoszą Mega formy Pokemonów do gry sprawia, że gracze z całego świata są bardzo podekscytowani. Początkowo każdy śledził nowości, czekając na coraz więcej informacji o tym, jak będzie wyglądał przebieg Mega Ewolucji, co będzie do niej potrzebne i jak silny będzie ewoluowany stworek.

Dziś już wiadomo większość informacji. Każdy, kto jeszcze ich nie poznał może poczytać o nich tutaj – Zaskakujące nowości w Pokemon GO – zmiany w rajdach, nowe questy, Mega Ewolucje i nie tylko.

Można więc śmiało przyznać – Mega Ewolucje są ciekawe, dają spory powiew świeżości i motywują niejednego gracza do lepszego poznania świata Pokemon. Ale czy są opłacalne? Czy tworzenie np. Mega Chalizarda ma sens? Dlaczego tak wielu ludzi na nie narzeka?

Czy Mega Ewolucje są nieopłacalne?

Mega Ewolucje w Pokemon GO są dostępne zaledwie kilka dni, a wielu graczy już kwestionuje ich przydatność.

Reklama

Ci, którzy wiedzieli, jak wyglądały takie formy Pokemonów w innych częściach serii, byli świadomi, że w świecie Pokemon GO będzie to w jakiś sposób podobne. Dlatego fakt, że nowe ewolucje nie są na stałe, nie był aż tak szokujący. Mimo wszystko nie każdemu podoba się to, że Mega Ewolucja znika po stosunkowo krótkim czasie, a zdobycie potrzebnej Mega Energii nie jest wcale takie proste.

Dla przypomnienia:

Wybrane stworki mogą mega ewoluować przy użyciu nowo odkrytego zasobu o nazwie Mega Energia. Możesz zebrać tę tajemniczą substancję, wygrywając Mega Rajdy, czyli takie, gdzie przeciwnikiem jest Pokemon w formie Mega. Wydaje się, że im szybciej pokonasz Rajd Bossa, tym więcej Mega Energii otrzymasz. Możesz mega ewoluować dowolnego Venusaura, Charizarda, Blastoise’a i Beedrilla, gdy będziesz miał wystarczająco dużo odpowiadającej im Mega Energii!

ZOBACZ – Pokemony w Pokemon GO będą się od teraz respiły w większej ilości miejsc, także na wsiach

Widać, że dla wielu graczy zdobycie Mega Energii może być naprawdę trudne, szczególnie jeśli nie grają ze znajomymi, a w ich okolicy nie ma zbyt dużo rajdów. Nic więc dziwnego, że dla takich osób wydawanie energii, na coś, co zniknie po krótkim czasie, jest mało komfortowe.

Reklama

Nie tylko czas trwania Mega Ewolucji jest tematem wielu dyskusji. Społeczność zauważa także, że obecnie tego typu formy są mało przydatne. Mogą być elementem kolekcjonerskim, można pochwalić się nimi wśród znajomych czy zrobić pamiątkowego screena. Jednak poza tym korzyści z Mega Ewolucji są naprawdę małe.

O ile faktycznie nowe forma daje potężny buff statystyk i trudno zaprzeczyć temu, że Mega Pokemony są bardzo silne, to fakt, że nie można używać ich np. w GO Battle League, sprawia, że sporo osób zwyczajnie nie jest nimi zainteresowane. Oczywiście twórcy zaznaczali, że może się to zmienić w przyszłości, jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie się to stanie.

ZOBACZ – Jakiego Pokemona można otrzymać z wrześniowego Research Breakthrough w Pokemon GO?

Część graczy zapewne będzie używało nowych form np. podczas walki o Gymy. Jednak nikogo nie zaskoczy fakt, że do takich pojedynków Mega Ewolucje są tak naprawdę niepotrzebne. Gym nie jest za dużym wyzwaniem, przejąć go może jedna osoba (czasem w kilku podejściach), a większość graczy i tak posiada sporą ilość odpowiednich kontr, które świetnie poradzą sobie z przeciwnikami.

Czy to wszystko sprawia, że nie warto zbierać Mega Energii i angażować się w chodzenie na Mega Rajdy? Niekoniecznie. Mimo wszystko warto się tym zainteresować, by odłożyć co nieco na przyszłość. O ile teraz Mega Ewolucje nie są zbyt opłacalne, to nie wiadomo, co Niantic przygotuje w przyszłości. Twórcy na pewno będą rozwijali nowe formy, a gdy te trafią w końcu do GO Battle League, gracze z odłożoną Mega Energią zyskają przewagę w wielu walkach.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go