w

Ten gracz “mieszka w PokeBallu”. Zabawny wygląd mapy w Pokemon GO, który zainteresował społeczność

Jeden z trenerów Pokemon pochwalił się w internecie, że teren, na którym mieszka, wygląda jak PokeBall.


Gracze Pokemon GO często pokazują reszcie społeczności swoje nietypowe znaleziska lub śmieszne sytuacje z samej gry. Bywa, że ktoś napotka na naprawdę dziwnego PokeStopa, będzie świadkiem zabawnego buga lub zauważy Gyma z nietypowymi przeciwnikami (zobacz: Gracz Pokemon GO trafił na uroczych i bezbronnych przeciwników na jednym z Gymów. “Nie dam rady z nimi walczyć”).

Sytuacje bywają różne i tak naprawdę trudno przewidzieć, co pojawi się jako następne. Jeden z graczy podzielił się z fanami tytułu informacją, że teren, na którym mieszka, wygląda jak PokeBall. O co chodzi?

Mapa, która przedstawia PokeBalla

Na Reddicie Pokemon GO pojawił się wpis, który bardzo szybko stał się niesamowicie popularny. Obecnie ma ponad 13 tysięcy pozytywnych reakcji oraz prawie 500 komentarzy. Post wzbudził tak duże zainteresowanie, że stał się jednym z najpopularniejszych w tym tygodniu. Dlaczego tak mocno spodobał się graczom?

Jego autor – Rasputeen – napisał w tytule, że mieszka w PokeBallu. Tego typu tekst brzmi jak głupi żart, jednak screen z gry pokazuje, że jest w tym trochę prawdy. Okazuje się, że ulice na terenie, na którym mieszka autor wpisu, układają się tak, że przypominają PokeBalla.

Gracz dopisał, iż uważa, że na samym środku placu powinien znajdować się PokeStop, niestety zgłoszenia są wciąż odrzucane.

Mieszkam w PokeBallu i myślę, że taki układ mapy zasługuje na to, by mieć PokeStop w samym środku. Wszystkie zgłoszenia, które wysyłaliśmy z moją dziewczyną niestety zostały odrzucone. W centrum znajduje się jedynie duże drzewo.

Jak wiadomo, miejsce na przyszły PokeStop musi przedstawiać coś wyjątkowego – pomnik, zabytkowy budynek, interesujące graffiti. Gracze nie mogą zgłaszać do twórców losowych domów, miejsc na terenie prywatnym czy przypadkowych drzew.

Niektórzy komentujący zasugerowali, że gracz może własnoręcznie stworzyć coś, co mogłoby zainteresować pracowników Niantic i przekonać ich, że teren, na którym mieszka, powinien posiadać własny PokeStop. Przykładem może być niewielkie, choć estetyczne graffiti, ozdobny i pomysłowy karmnik dla ptaków (powieszony na wspomnianym drzewie) czy inne tego typu niewielkie zmiany w otoczeniu.