w

Ten gracz Pokemon Go wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Co zrobił?

Reklama

Znany gracz Pokemon GO pochwalił się widowiskowym osiągnięciem. Udało mi się to jako pierwszemu na świecie.


Dla jednych tytuł od Niantic to gra, która była popularna parę lat temu i dziś jest tylko wspomnieniem. Dla drugich to wciąż coś, na co poświęcają wolny czas każdego dnia. Pokemon GO towarzyszy im podczas każdego spaceru czy wyjazdu. Mają znajomych, z którymi wymieniają się stworkami i chwalą się im, gdy złapią wyjątkowy okaz.

Społeczność Pokemon GO wciąż jest niesamowicie żywa i wiele osób zdobyła popularność w internecie dzięki swoim regularnym relacjom z postępów w grze.

Przykładem takiej osoby jest FleeceKing, fan tytułu, który jest rozpoznawalny wśród graczy i tysiące osób obserwują jego codzienne postępy, które relacjonuje m.in. na Twitterze. Tam też pochwalił się swoim ostatnim osiągnięciem, a jest ono naprawdę wyjątkowe – znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa.

Rekord Guinnessa z Pokemon GO

Reklama

FleeceKing z dumą podzielił się swoim osiągnięciem na Twitterze 20 września 2023 roku. Jako pierwsza osoba na świecie wbił 50 poziom w grze Pokemon GO. Choć dla wielu osób, które nie miały styczności z tytułem, coś takiego nie wydaje się wyjątkowe, trzeba zaznaczyć, że awansowanie powyżej 40 levela zajmuje naprawdę wiele czasu.

Reklama

Warunkiem zdobycia poszczególnych poziomów jest nie tylko zyskanie gigantycznej liczby punktów doświadczenia, ale także wykonanie określonych zadań, które są powiązane z konkretnym levelem 40+. Questy nie należą do najłatwiejszych, więc nic dziwnego, że tak niewiele osób zdobyło najwyższe poziomy, nie marząc nawet o maksymalnym.

Opis rekordu wyjaśnia, że FleeceKing był pierwszym graczem, który osiągnął 50 poziom 26 stycznia 2021 roku i że wymagało to przejścia łącznie ponad 20 000 km. Uzyskał rekord zaledwie 16 minut przed Lauren Lolly, inną australijską graczką.

Nie był to jednak koniec dla FleeceKinga. Po osiągnięciu tego monumentalnego kamienia milowego kontynuował grę na streamie i ostatecznie został pierwszym graczem, który zdobył ponad dwa miliardy punktów XP w Pokemon GO.

W tym momencie wynik opisywanego gracza jest prawie dwukrotnie większy, a dystans, który przebył, to ponad 41 000 kilometrów.

Reklama

Choć wbicie 50 poziomu jako pierwsza osoba na świecie już było gigantycznym osiągnięciem samym w sobie, najnowszy post gracza z 20 września tego roku pokazuje, że radość jest podwójna – w końcu mało kto może pochwalić się tym, że jest w Księdze Rekordów Guinnessa.

We wpisie sprzed paru dni gracz poinformował:

Jestem w Księdze Rekordów Guinnessa! To jest coś, co zapamiętam do końca życia. Naprawdę nie mogą w to uwierzyć!

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go