w

Wielka wpadka Niantic na Instagramie. Fani Pokemon GO wyśmiewają nową grafikę promującą event

Reklama

Gracze Pokemon Go naśmiewają się z Niantic po tym, jak na Instagramie opublikowano okropnie zaprojektowaną infografikę dotyczącą nowych rajdów.


​Ostatnio twórcy Pokemon GO zapowiedzieli nowy typ rajdów, czyli Shadow Rajdy. Ich premiera związana jest z wydarzeniem, które skupia się na Team GO Rocket. Część graczy była tym naprawdę podekscytowana, ponieważ liczono, że nowe rajdy wprowadzą do tytułu trochę świeżości.

Okazuje się, że osoby odpowiadające za prowadzenie mediów społecznościowych Pokemon GO również były mocno poruszone lub po prostu bardzo się spieszyły, ponieważ na Instagramie pojawił się post z przedziwną grafiką. Co na niej było?

Wpadka grafików Pokemon GO

Reklama

Na Instagramie związanym z grą pojawił się post, który miał zapowiadać wprowadzenie Shadow Rajdów. Na pierwszy rzut oka nie było w tym nic dziwnego, jednak im dłużej fani przyglądali się zamieszczonej grafice, tym bardziej dziwili się, że ta została zatwierdzona i opublikowana.

Obecnie wpis jest już usunięty, ale część graczy zdążyła go zapisać. Dlatego też screeny z nim szybko pojawiły się np. na Reddicie. Jedna z osób, która to uwieczniła, napisała:

Reklama

Oficjalne konto Pokemon GO opublikowało tę infografikę i nie tylko jest ona wyjątkowo złej jakości, ale także zawiera przypadkowe elementy. 

Z jakiegoś powodu na infografice znajdują się modele Galarian Ponyty i Mega Pinsira, które to wydają się być wklejone naprawdę przypadkowo. Całość ma nie tylko tragiczną jakość, ale także zawiera masę literówek, które zostały dostrzeżone przez czujnych graczy.

Gdy przyjrzy się dokładnie, widać także losowo rozmieszczone oznaczenia shiny Pokemonów. Podobnie jest z tekstem „if you’re lucky, you may find a Shiny one!”, który np. nachodzi na pozy avatarów znajdujących się w dolnym rogu.

Społeczność żartowała, że grafika wygląda tak, jakby ktoś dopiero uczył się obsługiwać Photoshopa i za bardzo nie wiedział, co właściwie robi. Niektórzy złośliwie dogadywali, że Niantic nie potrafi zatrudnić porządnych grafików.

Nie wiadomo, co tak naprawdę było powodem takiej wpadki. Dlaczego infografika miała aż tyle losowych błędów? Tak, jak było wspomniane, post został usunięty, po czym wstawiono poprawiony obrazek, jednak jak donoszą gracze – tam również da się znaleźć kilka drobnych pomyłek.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go