w ,

Dzieciak permanentnie zbanowany na Twitchu za wkładanie kota do mikrofalówki

Twitch zareagował stosunkowo szybko w sprawie przemocy względem zwierząt. Nawet, jeżeli miał to być tylko żart.


Małoletni streamer zabawiając swoich widzów włożył do mikrofalówki swój telefon z uruchomioną transmisją. Zgodnie z tym, czego można się było spodziewać, stream po prostu przestał działać razem z telefonem.

To jednak nie było powodem, dla którego Twitch zdecydował się zawiesić kanał. Chodziło o zrobienie tego samego z kotem, choć na szczęście młody streamer nie włączył mikrofalówki.

Permanentny ban na Twitch

Permanentna blokada została przyznana stosunkowo szybko. Głównie za sprawą użytkowników Reddita, którzy nagłośnili sprawę. Klip został bardzo szybko usunięty z serwisu.

Twitch ma bardzo jasną politykę względem jakiegokolwiek przejawiania agresji wobec zwierząt. Obecnie bana można dostać nawet za zepchnięcie kociaka z biurka. W takiej sytuacji ban wydaje się być niesamowicie łagodną karą za sam pomysł takiego potraktowania kota.

Widzowie sami pisali, że zgłaszają kanał i VOD, więc nie było to robione ku ich uciesze. Młody prawdopodobnie liczył na rozgłos i faktycznie go otrzymał. Gorzej dla niego, że dzięki temu nigdy nie będzie już miał możliwości streamowania na Twitch.