w

Twitch wprowadził nową funkcję przy banowaniu, która zdziwi wiele osób

Twitch jest wyjątkową pod wieloma względami platformą i coraz częściej to udowadnia.


Twitch ma kilka rozwiązań, które z perspektywy czasu i całej tej walki z “raidami nienawiści” wydają się dość dziwne. Przykładowo na jeden tylko adres e-mail można stworzyć wiele różnych kont. Dla TTV najważniejszy jest nick, a nie mail.

Praktycznie wszędzie jest już tak, że jedno konto to jeden adres e-mail. Na Twitchu nadal można tworzyć konta, opierając się o ten sam mail. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak bardzo ułatwia to rejestrację multikont.

Nowa funkcja przy banowaniu

Zaledwie kilkadziesiąt godzin po ogłoszeniu dodatkowych opcji weryfikacji użytkowników czatu Twitch wprowadził nową funkcję. Teraz przy zbanowaniu danej osoby blokowany jest również jej adres e-mail.

Do tej pory wyglądało to tak, że streamer nakładał bana, a widz robił nowe konto na tym samym adresie e-mail, co poprzednio. Teraz natomiast adres e-mail będzie również banowany.

Mała, ale jakże ważna rzecz. Mało kto w ogóle wiedział, że da się robić kilka kont z tym samym mailem. Było to wielokrotnie podnoszone przez streamerów i wygląda na to, że finalnie Twitch postanowił nieco to zmienić.

Oczywiście nadal można tworzyć wiele kont, podając identyczny adres e-mail do weryfikacji. Może i to zostanie kiedyś zmienione, natomiast póki co nic na to nie wskazuje.