w

Czy Idol, nowy serial na HBO Max, opowiada historię Britney Spears? Oficjalna odpowiedź

Wiele osób do tej pory zastanawia się, czy najnowszy serial Idol jest stworzony na podstawie historii Britney Spears.


W końcu wyszedł pierwszy odcinek długo zapowiadanego i wyczekiwanego serialu od HBO Max – The Idol. Mocno kontrowersyjny i prowokacyjny, ale za to pokazujący, jak naprawdę wygląda życie gwiazdy i że wcale nie jest ono tak kolorowe, jak każdemu mogłoby się wydawać.

The Idol opowiada historię Jocelyn – początkującej popowej piosenkarki, która nawiązuje specyficzną relację z właścicielem nocnego klubu o imieniu Tedros. W rolach głównych możemy ujrzeć nie tylko Lily-Rose Depp czy The Weeknd, ale też Troye Sivana czy gwiazdę k-popu Jennie z Blackpink.

Czy Idol jest o Britney Spears?

Wiele osób obejrzało już pierwszy odcinek Idola, dlatego w sieci posypały się przeróżne opinie. Zgodnie z zapowiedziami dostaliśmy to, co mogliśmy widzieć na trailerach, czyli mocną kontrowersję, prowokację, nagość i wszelkiego rodzaju wyniszczające „substancje” na każdym kroku.

Oprócz wielu intymnych scen, dziwacznych kadrów i klubowego życia, widzimy przede wszystkim historię młodej i zniszczonej gwiazdy muzyki, dającej się wykorzystywać brutalnej branży. To dlatego wiele osób ma wrażenie, że serial opowiada o wczesnych latach popularności Britney Spears. Szczególnie że wiele miesięcy temu celebrytka sama dodała na swojego Instagrama posta, w którym wprost napisała, że skończyła nagrywki do Idola… choć później reżyserowie sami zdementowali plotki.

Mimo to serial wciąż wygląda, jakby historia Britney Spears była dla niego mocną inspiracją. Zwłaszcza że już w pierwszym odcinku możemy dopatrzeć się odniesień do znanej piosenkarki. Na ostatnim festiwalu filmowych w Cannes sama Lily-Rose Depp odpowiedziała prasie, że „było naprawdę wiele inspiracji od takiej osobowości jak Britney Spears, którą uwielbia”.

Jednak na bezpośrednie pytanie o to, czy historia Jocelyn opiera się na Britney Spears, odpowiedź brzmiała całkowicie zaprzeczająco.

Nie, historia nie jest oparta na nikim konkretnym. Zdecydowanie nie próbujemy opowiadać niczyjej historii, tylko chcemy stworzyć własną. To jest fikcyjna postać i fikcyjna historia. 

Sam Levinson, który jest głównym reżyserem Idola, również pociągnął dalej tę odpowiedź i zgodził się z aktorką, że chociaż z pewnością istnieją podobieństwa między Jocelyn a Britney, to Idol nie dotyczy żadnej konkretnej gwiazdy. Całą wypowiedź reżysera i aktorki udostępniło Variety w swoich mediach społecznościowych.

Video

Opinie na temat serialu są równie kontrowersyjne, jak sama produkcja. Pierwszy odcinek miał swoją premierę 4 czerwca 2023 roku, a następne mają się pojawiać na platformie co każdą niedzielę. Idol ma zaplanowane 6 odcinków, a ostatni ma się pojawić 9 lipca 2023 roku.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Seriale i filmy