Jenna Ortega producentką 2 sezonu Wednesday na Netflixie. Już szykują się większe zmiany

Seriale i filmy

Reklama

Jenna Ortega została producentką nowego sezonu Wednesday na Netflixie i mówi o zmianach, które wprowadza.


Wednesday była zdecydowanie hitem pod koniec 2022 roku, jeśli chodzi o wszelkie premiery na Netflixie w tamtym czasie. Warto przypomnieć, że serial przebił nawet wyniki oglądalności nowego wtedy, czwartego sezonu Stranger Things.

To właśnie dzięki Wednesday wiele osób dowiedziało się o Jennie Ortedze. Choć aktorka grała już w znanych filmach, takich jak choćby Krzyk 5 i 6, a nawet Iron Manie, to dopiero rola mrocznej córki Addamsów przyniosła jej największą sławę. I nic dziwnego, bo Wednesday w jej wykonaniu wypadła rewelacyjnie.

Wednesday sezon 2 i zmiany w scenariuszu

Reklama

Młoda i wschodząca gwiazda aktorstwa doczekała się swojej osobistej czapki producenta. Jak informuje Variety, Jenna Ortega w rozmowie z dziennikarzami wyjawiła, że stanęła poziom wyżej i oprócz głównej roli, pełni też funkcję producenta. Co więcej, aktorka opowiedziała też o swoich zamiarach co do zmiany scenariusza w 2 sezonie Wednesday.

Reklama

Zdecydowaliśmy, że chcemy bardziej pochylić się nad aspektem horroru serialu. Ponieważ jest on taki beztroski, a przez taki serial z wampirami, wilkołakami i supermocami nie powinieneś brać siebie aż tak poważnie. 

Porzuciliśmy wszelkie romantyczne zainteresowania dla Wednesday, co moim zdaniem jest o wiele lepsze. 

Jenna Ortega już wcześniej wspominała, że wątek miłosny w Wednesday wydaje jej się bezsensowny, ponieważ to nie pasuje do postaci. Po zakończeniu serialu mówiła, że chciałaby zmniejszyć ten aspekt i skupić się na tym, o co pierwotnie chodziło – o mocniejsze elementy horroru. Teraz, odkąd aktorka usiadła na fotelu producenta, ma większe pole do popisu i w końcu może manipulować scenariuszem tak, aby każdemu się podobał.

Do tej pory porzuciliśmy już masę pomysłów, a ja jestem osobą, która jest bezpośrednia. Chcę wiedzieć, co się dzieje. 

A z postacią taką jak Wednesday, która jest legendą, naprawdę nie chciałem jej źle zrozumieć. Dlatego staram się prowadzić jak najwięcej rozmów. Wraz ze scenarzystami, Timem [Burtonem] i wszystkimi spotykaliśmy się na planie i decydowaliśmy: „Dobrze, co działa, a co nie?”. 

Widać, że aktorce mocno zależy na tym, aby serial dobrze wypadł w oczach widzów. Jenna Ortega zawsze jest mocno zaangażowana w pracę, aby zrozumieć postać, którą odgrywa. Wcześniej wspominała, że przygotowując się do roli Wednesday, dużo rozmawiała z Christiną Ricci, która w latach 90. grała tę samą rolę mrocznej córeczki Addamsów, a którą również mogliśmy ujrzeć w netflixowej Wednesday jako nauczycielkę w Akademii Nevermore.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej