Nie uwierzycie, jak szczegółowa była charakteryzacja głównego bohatera z filmu „Wieloryb”

Seriale i filmy

Reklama

Nagrodzony tegorocznymi Oscarami „Wieloryb” to prawdziwe dzieło sztuki, zwłaszcza w zakresie charakteryzacji.


„The Whale”, u nas tłumaczony jako „Wieloryb”, to film psychologiczny z 2022 roku, który na tegorocznych Oscarach zdobył aż dwie nagrody. Były to:

  • Brendan Fraser jako najlepszy aktor pierwszoplanowy za „Wieloryba”. Była to jedna z trzech głównych nagród tej gali.
  • Najlepsza charakteryzacja.

Oczywiście Brendan Fraser to znakomity aktor, który zdecydowanie zasłużyć na kolejną statuetkę, natomiast na szczególny aplauz zasługuje przede wszystkim ekipa charakteryzatorska filmu, dzięki której aktor mógł wcielić się w niesamowicie dramatyczną postać głównego bohatera „Wieloryba”.

Proces charakteryzacji z bliska

Reklama

Oczywiście nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że Brendan Fraser, którego mogliśmy ujrzeć w „Wielorybie”, nie wygląda w taki sposób na co dzień. Aktor nie zmaga się z poważną otyłością i naprawdę daleko mu takiego stanu.

Reklama

W Internecie jednak wciąż można zobaczyć wiele głosów ludzi, którzy myśleli, że to prawdziwe ciało mężczyzny, bo charakteryzacja jest tak doskonała. W sieci również od jakiegoś czasu można ujrzeć zdjęcia zza kulis, które przedstawiają proces tworzenia charakteryzacji głównego bohatera „Wieloryba”, granego przez Frasera – Charliego, nauczyciela angielskiego, zmagającego się z poważną otyłością.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej