w

Powstanie film na podstawie gry The Legend of Zelda? Twórcy mówią, że są zainteresowani

Reklama

The Legend of Zelda to niezwykle popularna seria gier. Czy film pełnometrażowy spodobałby się fanom tak samo?


W świecie gier i kina wychodzi coraz więcej seriali bądź filmów na podstawie znanych gier komputerowych. Do najpopularniejszych z ostatnich lat możemy zaliczyć choćby Tomb Raider, Uncharted czy nawet najnowszy The Last of Us, który w momencie premiery pobił wszystkie poprzednie ekranizacje.

Oprócz tego w ostatnim czasie powstaje coraz więcej filmów animowanych na podstawie gier, jak np. Pokemon: Detektyw Pikachu, Sonic, a nawet Super Mario Bros. Tego typu filmy zdobywają coraz większą popularność, otwierając drogę kolejnym tytułom, które chciałyby spróbować swoich sił na wielkim ekranie.

Zelda pojawi się w kinach?

Reklama

Po ostatnim sukcesie Super Mario Bros, które swoją premierę miało na początku kwietnia tego roku, kolejni wydawcy gier zaczęli myśleć nad przeniesieniem swojej produkcji na ekrany kina. Wygląda na to, że tego typu ekranizacje gier komputerowych cieszą się w ostatnim czasie naprawdę dużą popularnością, a więc okazuje się, że jest to całkiem dobry sposób na promocję swojego produktu.

W ostatnim wywiadzie dla Polygonu twórcy Zeldy: Tears of the Kindgdom – Eiji Aonuma i Hidemaro Fujibayashi – wyznali, że są zainteresowani stworzeniem adaptacji filmowej swojej gry.

Muszę przyznać, że jestem zainteresowany. To na pewno. Ale nie tylko ja jestem zainteresowany czymś, co sprawia, że „coś się dzieje” – powiedział Aonuma.

Być może to głos fanów jest tutaj najważniejszy – dodał Fujibayashi.

 

Wygląda na to, że twórcom najbardziej zależy na głosie swojej społeczności. Są skłonni do stworzenia takiego filmu, o ile będą wiedzieli, że fani Zeldy chcieliby zobaczyć tego typu film z aktorami. Na ten moment nie wiadomo, czy takie prace w ogóle powstaną, być może dyrektorzy potrzebują więcej czasu na feedback od graczy.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Seriale i filmy