w

Mamy pierwsze screeny z The Sims 5. Jeden z testerów gry podzielił się kilkoma informacjami

Testerzy The Sims 5 postanowili wrzucić kilka ujęć prosto z gry na bardzo wczesnym etapie.


Project Rene jest już rozkręcony na maksa. Przypomnijmy, że taką nazwę kodową nosi „The Sims nowej generacji”, czyli piąta już seria gry o symulacji życia. Oficjalnie praca nam projektem została zapowiedziana miesiąc temu – 18 października.

Również wtedy mogliśmy zobaczyć kilka drobnych ujęć na wczesny etap gry – można powiedzieć, że nawet bardzo wczesny. Pierwsi testerzy gry zostali już dopuszczeni do wersji alfy The Sims 5, a niektórzy z nich postanowili podzielić się jej wyglądem z innymi Simomaniakami.

Jak wygląda w tym momencie The Sims 5?

Warto na wstępie wspomnieć o tym, że jest to dopiero wersja alfa. Oznacza to, że grafika jeszcze w ogóle nie przypomina tej, która ma się pojawić w finalnym produkcie – przynajmniej tak tłumaczą to game deweloperzy, którzy wypowiadają się w mediach pod tymi screenami. Tak więc warto wziąć pod uwagę fakt, że wszystko może się jeszcze diametralnie zmienić.

Cóż, screenami jednak ciężko to nazwać, bo są to tak naprawdę zdjęcia monitora, natomiast to raczej nie powinno przeszkadzać, bo są całkiem dokładnie wykonane i wszystko na nich widać. Jak tłumaczy to gracz, musiał wykonać zdjęcia w taki sposób, by jego prawdziwy nick nie był widoczny na ekranie.

Autorem ujęć z gry jest MeowDayThe13th, który jest jednym z pierwszych testerów z gry. Zdjęciami podzielił się na subreddicie poświęconym The Sims i jest ich całkiem sporo – ze screenów gracza możemy dowiedzieć się o wiele więcej niż na ujawnionym niedawno oficjalnym teaserze od Maxis.

Co więcej, tester postanowił odpowiedzieć też na kilka pytań. Powiedział m.in. że oprócz zmieniania przesuwania i obracania mebli, można im też zmienić teksturę, ich rozmiar „i wiele innych rzeczy” – cokolwiek autor miał na myśli. Jednak wygląda na to, że tym razem dekorowanie i meblowanie rzeczywiście będzie mocno rozbudowane, być może nawet podobnie do systemu budowania w The Sims 3.

Gracz wspomniał także, że gra wydaje się na ten moment bardzo dopracowana, zwłaszcza jeśli chodzi o budowanie i meblowanie. Apartamenty i mieszkania w blokach będą podstawowym elementem gry, natomiast wygląda na to, że gra nie zapowiada otwartego świata. Jeśli jednak chodzi o Simów to ta wersja gry jeszcze ich nie posiada.

MeowDayThe13th uspokaja Simomaniaków w komentarzach, że jeśli twórcy zostawią budowanie, dekorowanie i meblowanie w taki sposób, jak wygląda to w wersji alfa, to graczom na pewno się to spodoba i zostaną zaspokojeni.

DołączObserwuj
Więcej z Sims4