w

Riot zapowiada zmiany interfejsu w Valorant. Co dokładnie pisze o poprawkach?

Co zmieni się w interfejsie gry? Spore poprawki zapowiedziane przez Riot.


Riot ogłosił społeczności, że zespoły, które odpowiadają za interfejs użytkownika, UX oraz kontrolę jakości pracują nad zmianami wizualnymi interfejsu, które zaczną pojawiać się na serwerach wraz z patchem 5.08. Poprawki będą skupiały się na doświadczeniach, które nie dotyczą rozgrywki. Twórcy zaznaczają, że pozwolą wprowadzić nowy styl oraz poprawić funkcjonalność niektórych elementów. Co dokładnie zostanie wprowadzone i co na ten temat pisze Riot?

Zmiany w Valorant

Dlaczego teraz?

Riot zaznacza, że zespoły nie wprowadzają tej aktualizacji bez powodu. Chce przygotować grę na przyszłość, dodając nowe elementy i zaznacza, że nie może się doczekać, aż będzie mógł o nich opowiedzieć graczom.

Na tym etapie z ekscytacją pracujemy nad najwyższej jakości interfejsem, który odzwierciedli ogólny kierunek rozwoju gry. Oznacza to ponowną ewaluację standardów interfejsu i UX oraz jakości szaty graficznej, jak również wprowadzenie dynamicznych elementów interfejsu w celu zwiększenia płynności gry i jej artystycznej wyrazistości. Ponadto ta aktualizacja pomoże nam uzyskać jednolity wygląd i funkcjonalność w kontekście dostępności gier na innych platformach w przyszłości.

Proces twórczy

Na początku powołaliśmy specjalny zespół, który objął kierownictwo nad procesem tworzenia. Jego celem było połączenie działań zespołów ds. interfejsu użytkownika, UX, inżynierii technicznej i kontroli jakości, by ulepszyć klienta gry i przygotować go na przyszłe zmiany. Zespół podjął się między innymi:

  • Identyfikacji przestrzeni na usprawnienia w ramach głównych ekranów gry.
  • Zdefiniowania tego, dzięki jakim decyzjom możemy osiągnąć spójność.
  • Ulepszania silnika gry.
  • Określenia, co jest podstawą klienta i rozważania opcji kompatybilnych ze sobą pod kątem różnych platform.
  • Testowania naszych głównych założeń na szeroką skalę poprzez eksperymentowanie ze stylem.
  • Podniesienia poziomu wizualnego stylu VALORANT i estetyki w grze.

Pewnie zauważyliście, że wraz z wypuszczeniem patcha 5.03 prace już ruszyły. Pierwszym efektem zintensyfikowanego wysiłku było odświeżenie przeglądarki agentów. Zespół zastąpił tekstury agentów ilustracjami w 2D i zaktualizował ich palety barw, by lepiej obrazowały ich ekspresywne, charakterystyczne osobowości. A to dopiero początek! Mamy większe ambicje – nie tylko, jeśli chodzi o ten konkretny ekran.

Jak prezentują się zmiany?

Ponieważ naszym celem jest stworzenie bogatego, żywego i świeżego interfejsu gracza, by ujednolicić pod względem wizualnym naszą grę i tożsamość marketingową, pierwszą zmianą, o której chcemy wam powiedzieć jest nowy ekran MVP.

Tea Chang – kierownik ds. projektowania UX pisze:

Chcemy, żebyście zrozumieli, jak ważny jest aspekt drużynowy VALORANT. Ten nowy, przebojowy ekran pomaga wyraźnie przedstawić MVP i kompozycję waszej drużyny, kładąc nacisk na emocje wywołane ostatnią – przegraną lub wygraną – grą. Mamy też nadzieję, że docenicie piękno szaty graficznej naszych agentów. Uwzględniliśmy jej ciągłość aż do końcowych ekranów gry.

Ponadto przeprojektowano lobby, ekran ładowania przed meczem oraz ekran widoczny na końcu gry, które powinny być teraz bardziej czytelne.

Olivier Zumstein – kierownik ds. projektów graficznych zaznacza, że zespołowi zależało na usunięciu zbędnych elementów ekranu lobby oraz poprawieniu czytelności. Pisze o licznych elementach dekoracyjnych, które były ładne, jednak nie pełniły żadnej funkcji.

Max Smiley – starszy inżynier – wypowiedział się na temat zmian ekranu rozpoczęcia.

Chcemy, by ekran rozpoczęcia gry podkreślał, że te dwie drużyny zaraz będą się ze sobą naparzać. Usunęliśmy mapę, żeby wasze banery mogły zająć cały ekran, lepiej ukazując waszą tożsamość przez wybrane przez was karty gracza, tytuły i odznaki rangi. Użyliśmy intensywniejszych kolorów dla obu stron, postawiliśmy na symetrię banerów i dodaliśmy napis „VS”, by podkreślić zaciętość rywalizacji.

Riot pisze, że gracze mogą spodziewać się większej liczby zmian dotyczących elementów interfejsu i wizualnych detali. Nowe elementy wprowadzane przez twórców mają być opracowywane w ramach nowego stylu wizualnego.

DołączObserwuj
Więcej z Valorant