w

Streamerzy ściągają już betę Valorant. Ile dokładnie waży?

Pierwsze osoby mogą już pobierać Valorant. Dzięki temu wiadomo, że gra nie będzie wcale taka lekka, choć nadal ma ważyć stosunkowo niewiele.


Nieco ponad tydzień temu pokazało się pierwsze ujęcie z klienta Valorant. Wówczas widniała tam waga Valorant, wynosząca w sumie 2.7GB. Co ciekawe, dzisiaj pojawił się kolejny screenshot dokładnie z taką samą wagą. Okazuje się jednak, że to nie jest końcowy rozmiar gry.

Ile waży Valorant?

Pierwsze osoby mogą już pobierać wersję beta. Przypomnijmy, że dzisiaj odbył się event online dla osób, które zostały zaproszone przez Riot. Dzięki temu poznaliśmy prawdopodobnie końcowy rozmiar gry w wersji beta.

Poniżej widzicie ekran, który prawdopodobnie uruchamia się tuż po uruchomieniu pliku instalacyjnego. Świadczą o tym chociażby opcje do miejsca zapisu. Tutaj gra waży 6.9GB.

twitter.com/VALORANTnews

Co dzieje się dalej? Tutaj podpowiedź może stanowić League of Legends. Po zainstalowaniu gry, prawdopodobnie uruchamia się cały klient, który pobiera aktualizację – to ona wynosi właśnie 2.7GB. Czyli łącznie mamy już 9.6GB i wygląda na to, że tyle waży gra w tym momencie.

Warto pamiętać, że beta może nie zawierać przedmiotów kosmetycznych. Natomiast wiadomo, że pojawią się w niej punkty Valorant, a te przecież na coś trzeba będzie wydać.

Warto też zwrócić uwagę na RiotID, które już działa. Bardzo możliwe, że przy Valorant nie będzie podziału na regiony jako takiego. O tym przekonamy się jednak dopiero razem z wersją beta. Ta ma być zaplanowana na 7 kwietnia.