w

Drugi sezon COD Warzone w grze. POI statku, nowe bronie, zmiany na mapach, tryby i patch notes

Aktualizacja COD Warzone wprowadza do gry 2. sezon i mnóstwo nowej zawartości.


Gracze niecierpliwie oczekiwali tego momentu, czyli wprowadzenia drugiego sezonu Call of Duty: Warzone. Aktualizacja wraz ze sobą wprowadziła mnóstwo zmian, a także nowej zawartości.

Zupełnie nowy POI dużego tankowca, szereg zmian na Verdansk, kilka nowych trybów i broń. Ponadto deweloperzy zdecydowali się naprawić parę błędów i tym samym nałożyć drobne poprawki.

Co konkretnie wprowadził update COD Warzone?

Nowe lokalizacje Warzone w sezonie drugim: POI statku i zmiany na mapach

Przede wszystkim na Verdansk pojawiło się parę interesujących miejsc. Mowa tutaj między innymi o tankowcu Vodianoy, który przycumował do portu. Na pokładzie znajduje się podobno “nieznany ładunek”, zatem prawdopodobne jest, że gracze będą mogli uzyskać na nim mnóstwo ciekawych łupów. Mimo to trzeba się spodziewać, że w najbliższym czasie będzie to gorąco odwiedzany przez graczy punkt.

Deweloperzy poinformowali również, że w Verdansk “coś istotnego zaczyna się rozpadać”. Gracze mogą eksplorować te obszary na własne ryzyko, gdyż póki co nie wiadomo nic więcej, natomiast informacje na ten temat są “tajne”.

Nowa broń w sezonie drugim: FARA 83 i LC-10

Do Call of Duty: Black Ops Cold War trafi sześć nowych broni przez cały sezon drugi. Z powodu integracji obu gier, te karabiny trafią również do Warzone.

Natychmiast po aktualizacji w grze znalazł się karabin szturmowy FARA 83. Jest to remake kultowego Galila AR, który część graczy może pamiętać z poprzednich odsłon wersji Black Ops. Aby odblokować FARA, należy osiągnąć 15. poziom przepustki bojowej 2. sezonu.

LC-10 to SMG, które jest zupełnie nowe w serii, jednak jego odblokowanie będzie wymagać nieco więcej pracy, niż przy FARA 83. Powodem tego jest oczywiście fakt, że można go uzyskać po zdobyciu 31. poziomu przepustki bojowej sezonu drugiego.

Nowe tryby w 2. sezonie Call of Duty: Warzone

Wraz z aktualizacją do gry trafił nowy tryb gry Resurgence Extreme na Rebirth Island. Jest to ulepszony tryb Resurgence, w którym zasadniczo główną zmianą jest zwiększenie liczby graczy do 90.

Członkowie drużyny mogą odrodzić się ponownie, jeśli zakończy się odliczanie i będzie żywy przynajmniej jeden z ich sojuszników. Określone skrytki na mapie będą częściej odświeżane, aby zapewnić siłę ognia wokół wyspy.

Kolejnym nowym trybem będzie Ekstrakcja, czyli nowy tryb gry rozgrywany na Verdansk. Zostanie on jednak dodany w trakcie trwania sezonu. Na oficjalnej stronie Call of Duty możemy przeczytać:

Najwyższy czas, aby helikopter eksfilu przyleciał, zanim Upadek Kręgu w pełni się zakończy. Podczas Exfiltration Battle Royale przenośne radio zostaje uaktywnione, uruchamiając się gdzieś w Verdansk. Operator, który zabezpieczy to radio i przytrzyma je przez odpowiedni czas, automatycznie wygrywa grę dla siebie (lub swojej drużyny, w trybach innych, niż solo). (…) Każdy, kto trzyma radio, jest zaznaczony na mapie taktycznej, jakby był objęty kontraktem Most Wanted (znaną również jako HVT lub High Value Target), a wszyscy operatorzy również otrzymują informacje o tym, ile aktualny posiadacz radia potrzebuje czasu, by wygrać. Oprócz nowego warunku zwycięstwa obowiązują te same zasady Battle Royale. 

Patch Notes udostępnione przez deweloperów