w

Ponad połowa kierowców F1 ma kontrakty, które kończą się po sezonie w 2022 roku

Bardzo możliwe, że po sezonie w 2022 roku będą miały miejsce pewne roszady składowe w F1. Powodem gasnące kontrakty.


Rzadko kiedy zdarzają się sytuacje, że tak wielu kierowcom w niemalże jednym momencie gasną kontrakty. Taka sytuacja powoduje, że w nadchodzących miesiącach fani Formuły 1 prawdopodobnie usłyszą o transferowej karuzeli.

Niezobowiązanych będzie aż 10. kierowców, którzy być może zabawią dłużej w swoich dotychczasowych zespołach albo po prostu je zmienią. Kogo mogą dotyczyć te zmiany?

Pérez, Alonso, Sainz i więcej świetnych kierowców

Na poniższej infografice, przygotowanej przez motorsport.com, można zobaczyć wszystkich kierowców, których kontrakty mają wygasnąć w 2022 roku:

Wśród nich jest wiele wielkich nazwisk, jak chociażby Pérez czy Vettel, jednak zupełnie nową twarzą jest Guanyu Zhou. Debiutant w F1 podpisał roczny kontrakt i zapewne ma szansę na to, aby został on przedłużony, jeśli tylko rzeczywiście sprawdzi się za kierownicą. Presję będzie mógł czuć również Albon w zespole Williamsa.

Niepewnym swojej przyszłości może być również Latifi, Schumacher oraz Tsunoda. Trudno również powiedzieć, co stanie się z Fernando Alonso, ponieważ w momencie wygaśnięcia kontraktu kierowca będzie miał już 41 lat, zatem bardzo możliwe, że zdecyduje się odejść od wyścigów.

DołączObserwuj
Więcej z F1