w

Toksyczni fani Lisy z BLACKPINK znów atakują. Tym razem dostało się reszcie członkiń zespołu. O co chodzi?

Wiadomo, że koreańska społeczność potrafi być krytyczna aż do bólu. Tym razem znowu chodzi o fanów Lisy z BP.


Istnieje wielu idoli, którzy są wśród społeczności koreańskiej, ale również światowej na tyle popularni, że posiadają niezliczoną ilość fanów, którzy są toksyczni i wspierają tylko jednego idola.

Z tego powodu nie powinna być to mocno zaskakująca informacja, że BLACPINK ze względu na swoją globalną popularność posiadają bardzo wielu fanów, nawet takich, którzy nie wspierają całego zespołu, a tylko pojedyncze członkinie.

Psychofani Lisy znów atakują

Mimo że zdecydowania większość fanów k-popu jest raczej życzliwa, pomocna i z całego serca wspiera swoje ulubione zespoły, to niestety wciąż istnieją psychofani (tzw. sasaeng) lub inni bardzo toksyczni ludzie, którzy kochają tylko jednego idola z zespołu kosztem niestety reszty członków grupy.

Takiego rodzaju “fanów” zazwyczaj nazywamy “Akgae”, co oznacza, że tacy ludzie wyrażają wiele wsparcia i miłości względem swojego ulubionego idola, jednocześnie myśląc błędnie, że jeśli sieją nienawiść w stosunku do innych członków danego zespołu, to wykonują ogromną przysługę swojemu faworytowi.

Niedawno jeden z internautów postanowił wypowiedzieć się na ten temat i przybliżyć lekko sytuację reszcie fanom. Oto co napisał:

“Akgae Lisy, którzy najczęściej pochodzą z Południowo-Wschodniej części Azji, to naprawdę ogromny problem. Ostro zwyzywali Jennie, kiedy wytwórnia potwierdziła, że jest ona jedyną idolką, którą wspiera większa organizacja. Obsypana została ogromną falą hejtu, a pod jej postami na Instagramie można było znaleźć pełno komentarzy o tym, że jest brzydka, nie potrafi śpiewać oraz wiele innych bolących wyzwisk. Dodatkowo, kiedy Jennie napisała publiczną wiadomość wspierającą Rose, ta dostała jeszcze większą falę hejtu.

“Następna była sytuacja, podczas której Rose postanowiła opublikować post. Psychofani Lisy zaczęli atakować jej komentarze, po czym idolka zwyczajnie zdecydowała się na usunięcie postu. Akgae z Południowo-Wschodniej Azji rzeczywiście są poważnym problemem. Zaczęli komentować inne posty reszty członkiń i rozmawiać na temat tego, że “Lisa to, Lisa tamto”, jest lepsza, ładniejsza czy jako jedyna ma talent w zespole.”

Netizens są z tego powodu bardzo wściekli. Rozpętała się wśród nich żarliwa dyskusja, podczas której ostro krytykowali zachowanie psychofanów Lisy i całą tę sytuacja, która co jakiś czas wciąż się powtarza.

ZOBACZ – Ponad 200 tysięcy koreańskich fanów zagłosowało na najlepszych liderów wśród zespołów k-popowych. Kto wygrał?

  • “Nienawidzę, kiedy ludzie porównują wszystkich, mówiąc: “Ten jest za biały, ten jest za chudy, ten za gruby itd…”.
  • Jeżeli mają ciągle na wszystko narzekać, to nie powinni nazywać się fanami.”
  • “Pewnego Razu Rose usunęła swojego posta na Instagramie, gdyż zwyczajnie została sterroryzowana.”
  • Nienawidzę Akgae Lisy, oni zawsze robią takie straszne rzeczy.”
  • “Kiedyś pomyślałem sobie, że to dziwne, kiedy ci fani powiedzieli, że Lisa nie jest wystarczająco popularna w Korei, bo Koreańczycy są rasistami…”
  • “Jennie usunęła wszystkie swoje posty podczas jej solowego debiutu ze względu na Akgae Lisy. Z tego względu łatwo zauważyć, jak okropni potrafią być.”
  • “Chciałbym tylko uświadomić, że jeżeli Lisa by nie zadebiutowała w Korei, to nigdy nie stałaby się tak sławna. Jeżeli tacy fani wciąż mają zamiar terroryzować resztę członkiń, to może powinni zabrać Lisę i promować ją jedynie w Południowo-Wschodniej Azji?”

Wygląda na to, że takie sytuacje ze względu na anonimowość w internecie zaczynają zdarzać się coraz częściej, co staje się naprawdę bardzo ciężkim problemem nie tylko wśród fandomu BLACKPINK, ale całego środowiska k-popowego. Czy YG w końcu w jakiś sposób zareaguje? Tego nie wiadomo, ale jeśli tego typu sytuacje będą zdarzać się coraz częściej, to istnieje na to szansa.

DołączObserwuj
Więcej z Kpop