w

Fani zaproponowali, jakie gry z uniwersum Minecrafta powinny pojawić się na rynku

Społeczność zaproponowana gatunki gier, które sprawdziłyby się w wersji sześciennej.


Parę dni temu Mojang poinformowało, że kończy wspieranie jednego z tytułów powiązanych z sześciennym światem  Minecrafta – Mojang ogłosiło, że kończy wspieranie tej gry z uniwersum Minecrafta. Tytuł zebrał 25 milionów graczy.

Mimo że gra zyskała niewyobrażalną liczbę fanów, twórcy uznali, że jest to najwyższy czas skończyć z jej rozwojem i skupić się na kolejnych projektach, które również będą związane z ich najpopularniejszym dziełem.

Minecraft utrzymuje się na rynku od ponad 14 lat i cały czas zyskuje nowych fanów. Mimo że gra z pozoru wydaje się prosta, wręcz dziecinna, sześcienny świat jest niesamowicie rozbudowany i daje nieograniczone możliwości.

Społeczność zaczęła się zastanawiać, czym są zapowiedziane przez Mojang projekty – czy teraz twórcy pracują nad przygodówką, platformówką, a może horrorem?

Pomysły na gry z uniwersum Minecraft

Przewidzenie planów Mojangu jest naprawdę trudne, ponieważ społeczność szybko uświadomiła sobie, że w świecie Minecrafta można stworzyć tak naprawdę wszystko. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na razie nieco “pogdybać”. Dlatego też fani stworzyli wątek na Reddicie, w którym pisali, jakie gatunki gier wydanych przez Mojang chcieliby zobaczyć w przyszłości.

Village/city builder byłby fajny, zwłaszcza gdybyśmy mogli zatrudniać jednostki do ochrony naszej wioski i wysyłać je na misje, a nawet gościć przejeżdżających NCP jako poszukiwaczy przygód. Myślę, że taka gra mogłaby się dobrze sprawdzić. 

Chciałbym zobaczyć jakąś grę 2D o budowaniu wioski w stylu grafik pokazywanych na streamach deweloperów. Coś właśnie w takiej perspektywie. 

Z komentarzy na Reddicie wynika, że sporo graczy chciałoby zobaczyć minecraftową wersję Stardew Valley lub innej gry w takim klimacie. Zdaniem fanów uniwersum sześciennego świata bardzo pasuje do takiej luźnej, sielankowej rozgrywki.

Chciałbym zobaczyć coś w stylu minecraftowych Simsów, gdzie masz tylko jeden domek do życia i dekorowania, możesz odwiedzać mieszkania przyjaciół itp. 

Inny z fanów zaproponował luźny tytuł do pogrania ze znajomymi podczas wspólnego spędzania wolnego czasu:

Szczerze mówiąc, myślę, że jakaś gra imprezowa, taka jak Mario Party, naprawdę dobrze pasowałaby do Minecrafta.

Z innych propozycji, które padały w wątku, powtarzały się m.in. survival horror, platformówka strzelanka 2D, gra fabularna poruszająca wątki ze świata Minecraft i nie tylko.

Jak widać, pomysłów jest naprawdę dużo i trudno wybrać najlepszy z nich. Społeczność tytułu jest ogromna i tak naprawdę każdy ma nieco inne oczekiwania i wymagania.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft