w

Gracz przeniósł łuk z Minecrafta do realnego życia. Faktycznie da się z niego strzelać

Tak wygląda łuk z Minecrafta, z którego da się strzelać w realnym życiu.


Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Nic więc dziwnego, że można z łatwością kupić przeróżne gadżety z nią związane – od pluszaków, figurek, kubków czy breloków, po ubrania, pościele, przybory szkolne i tym podobne. Da się też nabyć piankowe bronie z gry, które można użyć na przykład do cosplay’u.

Niektórzy idą jednak dalej i nie tylko odwzorowują dany przedmiot z gry, ale starają się, by ten był w pełni funkcjonalny. Tak było z graczem, który postanowił stworzyć łuk, który faktycznie działa.

Odwzorowany łuk z Minecrafa

Jakiś czas temu pojawił się artykuł o tym, że inny z fanów tytułu od Mojang zabrał się za stworzenie działającego pieca z Minecrafta – Działający piec z Minecrafta w realnym życiu. Projekt robi wrażenie.

W sześciennym świecie można spotkać naprawdę sporo ciekawych itemów, które dałoby się wiernie odwzorować (zachowując ich charakterystyczny, kanciasty kształt), jednocześnie zachowując ich działanie.

Jeden z graczy postanowił w ten sposób przenieść łuk z gry do realnego życia. Choć może się wydawać to proste, to nie wystarczy przymocować cięciwy do kawałka drewna o odpowiednim kształcie.

Autor zadbał o działanie broni, tak, by naprawdę dało się z niej strzelać.

Video

Tego typu projekty świetnie pokazują, jak kreatywna jest społeczność gry od Mojang. Fani niejednokrotnie udowodnili, że są gotowi zrealizować naprawdę szalone pomysły.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft