w

Sonic to kolejna gra, która została przeniesiona do Minecrafta. Efekt jest niesamowity

Jeden z ikonicznych poziomów Sonica można teraz przejść w Minecrafcie.


Minecraft to sandbox, w którym gracze mogą robić praktycznie wszystko. Niektórzy bawią się Redstone’em i tworzą niesamowite mechanizmy, jak na przykład komputer, na którym można zagrać w Minecrafta, grając w Minecrafta (To musiało w końcu powstać. Jeden z graczy zrobił Minecrafta 3D w Minecrafcie bez modów). Inni preferują budowanie, a jeszcze kolejni zajmują się modyfikowaniem gry lub tworzeniem czegoś przy pomocy komend.

Niejednokrotnie również do gry wprowadzano mechaniki z innych, przeważnie starszych produkcji. Mowa między innymi o Super Mario 64 (Modyfikacja, która przenosi silnik gry Super Mario 64 do Minecrafta. Efekt może zaskoczyć). Tym razem jest o tyle ciekawie, że gracz, aby przenieść Sonica do Minecrafta, nie wykorzystał do tego żadnej modyfikacji.

Sonic w Minecrafcie

Użytkownik o nicku C1OUS3R napisał, że przeniósł do Minecrafta Sonica bez absolutnie żadnych modyfikacji i jest on grywalny. Podzielił się krótkim klipem, który pokazuje, jak wygląda rozgrywka.

Video

Autor pochwalił się również nieco dłuższym filmikiem, w którym pokazał cały proces tworzenia gry w Minecrafcie.

Przede wszystkim gracz wykorzystał Blockbench, o którym można było przeczytać już wcześniej. Pozwala na stworzenie customowego modelu, który następnie może zostać umieszczony w Minecrafcie.

Ruch natomiast jest możliwy dzięki dwóm stojakom na zbroje, które wykrywają, w którym kierunku przemieszcza się postać, a następnie teleportuje ją tak, aby wyglądało to jak ruch. Następnie przeszedł do odtwarzania jednej z najbardziej ikonicznych map z gry o nazwie Green Hill. Praktycznie każdy pagórek wymagał stworzenia osobnego modelu we wspomnianym Blockbenchu.

Aby postać znajdowała się zawsze na odpowiedniej wysokości, autor użył śniegu, który umieszczany poszczególnymi warstwami pozwala bardzo płynnie sterować tym, gdzie znajduje się Sonic.

C1OUS3R zajął się również przeciwnikami oraz pierścieniami, które sprawiają, że gracz nie umiera od razu przy zderzeniu z pierwszym wrogiem. Dla ciekawych całego procesu tworzenia filmik można znaleźć tutaj. Dostępny jest również download mapy, na której można zagrać w Sonica upubliczniony razem z prostymi instrukcjami jej instalacji.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft