w

Jak gracze Pokemon GO świętowali ostatni Dzień Społeczności? Fani kochają Slowpoke’a

Jak społeczność Pokemon Go obchodziła Community Day w marcu?


18 marca 2023 roku odbył się marcowy Community Day i skupiał się wokół znanego i lubianego stworka z generacji I. Jego bohaterem był Slowpoke, czyli Pokemon, którego kojarzy każdy fan serii.

Gracze mocno wyczekiwali na Dzień Społeczności związany właśnie z tym stworkiem. Społeczność tytułu uwielbia tego leniwego i powolnego różowego Pokemona, który kojarzy im się nie tylko z grą od Niantic, ale również z dzieciństwem i oglądaniem serii w telewizji. Podobnie zresztą, jak Pikachu, Charmander czy Dragonite.

Fani spędzili Community Day niezwykle kreatywnie. Oczywiście nie da się pokazać dosłownie wszystkiego, ale oto kilka ciekawszych przykładów.

Slowpoke Community Day w Pokemon GO

Na początek mała tradycja Dni Społeczności, czyli słodycze w kształcie konkretnego Pokemona. Jak widać, autorka nie tylko przedstawiła podstawowy wygląd stworka, ale także jego wersję Galarian (oraz shiny).

Więcej słodkości związanych z Pokemon GO można zobaczyć w oddzielnym artykule poświęconym autorowi powyższego zdjęcia – Ten gracz tworzy słodycze w kształcie Pokemonów. Efekt jest naprawdę uroczy.

Jotodile z Twittera postanowił stworzyć wizerunek Slowpoke’a z muliny. Oto efekt:

Pochwalono się także pluszowymi stworkami zrobionymi z włóczki:

Inny z fanów przygotował coś takiego:

Oczywiście poza robótkami ręcznymi i masą fanartów, których nie sposób pokazać w jednym artykule, fani z całego świata spotykali się w grupach i upamiętniali Dzień Społeczności na zdjęciach.

Wszystkie ze zdjęć opublikowano na oficjalnym profilu Pokemon GO na Twitterze.

Wydawać by się mogło, że 18 marca odbył się Dzień Społeczności jak każdy inny – bonusy, zestaw zadań, nowe naklejki czy zwiększone występowanie danego gatunku.

Jednak zaangażowanie społeczności pokazuje, że stworki z pierwszej generacji, na której wychowało się wiele osób, są naprawdę bliskie fanom tytułu.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go