w

W Pokemon GO pojawią się Shadow rajdy. O co chodzi? Co warto wiedzieć?

Reklama

Niantic poinformowało, że do gry zostanie dodany nowy typ rajdów.

Reklama


Rajdy to niezwykle istotny element Pokemon GO. Niedawno cześć fanów narzekała, że ich system jest nieco przestarzały i przydałoby się, by twórcy go nieco odświeżyli. Nie trzeba było długo czekać, by okazało się, że Niantic faktycznie nad tym pracowało i dziś wiadomo już, co zmieni się w najbliższym czasie – do tytułu dołączą Shadow rajdy.

O co z nimi chodzi? Część osób zapewne domyśla się, że są powiązane z Teamem GO Rocket. Jednak czy będą trudniejsze od zwykłych rajdów? Czy będą mieć nowe mechaniki? Na jakich Gymach będą się pojawiać?

Zespół GO Rocket nadchodzi

Twórcy Pokemon GO ogłosili, że wprowadzają coś zupełnie nowego, a mianowicie Shadow rajdy. O co z nimi chodzi i jak ma to wyglądać w praktyce?

Trenerzy! Zespół GO Rocket powrócił i już zaczyna knuć niecne plany!

Ich najnowsza strategia zakłada przejęcie Gymów za pomocą hord Shadow Pokemonów. Na szczęście wiemy, że nasi dzielni trenerzy podejmą się tego wyzwania. Przygotujcie się na Shadow rajdy!

Zespół GO Rocket wprowadzi swoje plany w życie podczas wydarzenia Rising Shadows, które rozpocznie się 22 maja 2023 roku. Poniżej znajdziecie więcej informacji o Shadow rajdach, bossach Shadow rajdów oraz o tym, jak możecie powstrzymać spisek zespołu GO Rocket!

Video

Reklama

W Shadow rajdach trenerzy zmierzą się z potężnymi bossami i będą mieli szansę złapać nowych partnerów Pokemon – oczywiście jeśli uda się im pokonać bossa Shadow rajdu.

Zespół GO Rocket przejmie tylko wybrane Gymy. W tym czasie w innych Gymach jak do tej pory będą rozgrywać się inne rajdy.

Do Shadow rajdów nie będzie można dołączyć, korzystając z Remote Raid Passa. Ponadto Shadow rajdy nie zapewniają bonusu zespołowego dla Premierballi.

W przejętych przez Zespół GO Rocket gymach znajdziecie wyjątkowo potężne Shadow Pokemony, które będą bossami rajdów.

Bossowie w 3- i 5-gwiazdowych Shadow rajdach będą rosnąć w siłę w miarę postępu walki, zdobywając dodatkowe punkty ataku i obrony. Postarajcie się nie ugiąć pod ich naporem i zróbcie wszystko, by je osłabić i ujarzmić.

Nowy item w grze – Purified Gem

Twórcy poinformowali, że w grze pojawi się nowy przedmiot – Purified Gem, którego będzie można złożyć z Shadow Shardów.

Reklama

Shadow Shardy to fragmenty mistycznych klejnotów pozostawiane przez członków Zespołu GO Rocket.

Zbierzcie ich wystarczająco dużo, by użyć nowego wynalazku Professora Willowa – Shard Refinera – i wytworzyć Purified Gemy. Purified Gemy mogą pomóc Wam w walce z rozwścieczonym bossem Shadow rajdu na kilka sposobów.

Jeśli użyjecie tego przedmiotu podczas Shadow rajdu, rozwścieczony boss utraci na jakiś czas część siły ataku i obrony. To może dać Wam wystarczająco czasu, by się z nim uporać!

Zarówno Wy, jak i inni trenerzy biorący udział w rajdzie, możecie użyć wielu Purified Gemów podczas jednego Shadow rajdu. Ich efekty będą się kumulować.

Gdy użyjecie wystarczająco dużo Purified Gemów, rozwścieczony boss Shadow rajdu zostanie ujarzmiony – czyli powróci do swojego normalnego stanu – a to może być doskonała okazja, by go pokonać!

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go