w

W Pokemon GO pojawiają się fejkowe Gymy. Gracze są zdezorientowani dziwną sytuacją

Społeczność zauważyła, że na mapie Pokemon GO pojawiają się nieprawdziwe Gymy. Jaka jest przyczyna tego problemu?

Reklama


Aktualnie w Pokemon GO sporo się dzieje ze względu na wprowadzone niedawno Mega Ewolucje. Gracze są w trakcie walki o cenne nagrody w ramach Mega Battle Challenge (zobacz: Mega Battle Challenge w Pokemon GO – szczegóły eventu, nowe questy i nagrody). Niantic, by zachęcić trenerów do pokonywania 5-gwiazdkowych stworków, rozdał wszystkim prawie darmowe paczki zawierające Remote Raid Passy (zobacz: Remote Raid Passy za 1 PokeCoina? Twórcy Pokemon GO zachęcają do Mega Rajdów). Niestety krok twórców przyniósł pewne efekty uboczne, które można zauważyć od czasu do czasu na mapie gry.

Dlaczego w grze pojawiają się zbugowane Gymy?

Część trenerów Pokemon GO zaczęła zgłaszać m.in. na Reddicie błędy związane z Gymami. Okazało się, że u niektórych na mapie pojawiają się nieprawdziwe siłownie, do których nie da się dołączyć. Jaka jest przyczyna tego zjawiska?

Jeden z graczy opisał swoją przygodę, w której został zaproszony przez znajomego na rajda. Użył do tego Remote Raid Passa. Niestety, gdy czas w lobby powoli dobiegał końca, a drużyna nie była na tyle duża, by pokonać bossa, gracz zdecydował się wyjść z kolejki. Niedługo potem, jadąc przez miasto razem ze swoją dziewczyną, zauważył, że w okolicy pojawił się zupełnie nowy Gym z aktywnym Mega Rajdem. Był to dokładnie ten rajd, do którego wcześniej byli zapraszani.

Video

ZOBACZ – Wszystko o rzutach w Pokemon GO – przeliczniki, wzory i zwiększanie szansy na złapanie

Reklama

Społeczność Pokemon GO szybko domyśliła się przyczyny tego problemu, gdy fejkowe Gymy pojawiły się u znacznej ilości graczy. Było wiadomo, że nie jest to wina np. uszkodzonej aplikacji czy telefonu jednego z trenerów. Problem leżał po stronie Remote Raid Passów.

Jeden z użytkowników na Reddicie napisał:

Podczas raidowania na odległość na mapie poza zasięgiem twojego wzroku pojawia się fałszywa siłownia, abyś mógł na niej walczyć.

Okazuje się, że od czasu do czasu gra ma problem z usunięciem fejkowego Gyma, którego stworzyła na potrzebę danego rajdu. Może się zdarzyć, że po paru walkach w rajdach i przemieszczeniu się na pewną odległość napotka się na kilka zbugowanych siłowni.

ZOBACZ – Nowa funkcja AR w Pokemon GO już dostępna. Czym jest PokeStop scanning?

Reklama

Co zrobić, gdy na mapie pojawi się fejkowy Gym?

Z doświadczenia komentujących graczy wywnioskować można, że fałszywy Gym znika po ponownym uruchomieniu aplikacji Pokemon GO. Zanim zniknie, widać go na mapie, jednak nie można wchodzić z nim w interakcje, ponieważ zawsze pojawia się komunikat, że siłownia jest poza zasięgiem.

Nie wiadomo, czy usterka będzie naprawiona w najbliższym czasie. Najprawdopodobniej jest to efekt uboczny Remote Raid Passów, które ostatnio są bardzo często używane przez wielu graczy na całym świecie.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go