w

Testy LoL: Wild Rift ruszą w przyszłym miesiącu w kilku regionach. Minimalne wymagania sprzętowe gry

Kilka regionów otrzyma mobilną wersję League of Legends: Wild Rift.


Długo trzeba było czekać na oficjalną informację odnośnie nadchodzących testów Wild Rift, czyli mobilnej wersji League of Legends. Niektórym w sklepie Google Play pojawiła się nawet informacja o możliwości pobrania Wild Rift.

To jednak był błąd sklepu i choć rzeczywiście opcja instalacji była widoczna, to nie powodowała ona ściągania gry. Teraz już oficjalnie potwierdzono, że za chwilę ruszą testy.

Testy Wild Rift

Zapowiadana kilka miesięcy temu gra od Riotu zostanie wypuszczona w limitowanej ilości pobrań w dwóch regionach. Dokładne liczby nie są znane, ale prawdopodobnie będą to losowe konta zapisane do testów w sklepie mobilnym Google Play. Nie ma jednocześnie żadnej możliwości na zwiększenie swoich szans.

Co ciekawe wydarzenie nie będzie dotyczyło największych rejonów zainteresowania League of Legends (PC). Czerwoni postanowili wypuścić wersję testową w Brazylii i na Filipinach, kompletnie omijając Europę i Stany Zjednoczone. Prawdopodobnie wynika to z ogromnej popularności gier mobilnych w obu regionach.

Dodatkowo pracownicy przestrzegają, aby nie pobierać instalatorów z internetu. Jedynym zaufanym źródłem jest sklep Google Play oraz App Store, a gra z podejrzanych linków może zawierać wirusy i nie będzie działać poza wybranymi regionami. Riot odrobił lekcje po premierze Legends of Runeterra, którą dało się zainstalować z pliku APK i korzystać nawet w Europie. To będzie tym razem zablokowane.

Wymagania sprzętowe Wild Rift

Deweloperzy na ten moment podają minimalne wymagania, które będzie musiało spełnić nasze urządzenie mobilne do odpalenia gry.

  • Pamięć RAM: 1.5 GB
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 410
  • Karta graficzna: Adreno 306
  • System operacyjny: 32-bitowy Android lub iPhone 6

Bardzo możliwe, że po kilkutygodniowych testach w Brazylii i Filipinach, Wild Rift zawita także do USA, czy Polski. Na to jednak musimy chwilę poczekać. Wszystko rozbija się tutaj przede wszystkim o popularność LoLa w tych regionach.

Jak pobrać Wild Rift?

Póki co można się jedynie zapisać do testów na stronie gry w sklepie Google Play. Wystarczy nacisnąć „Zostań testerem”. Jak wspominaliśmy, niektórym pojawi się opcja „Zainstaluj”, natomiast nie powoduje ona żadnego pobierania.

Póki co trzeba po prostu poczekać na oficjalną premierę, bez kombinowania z plikami APK.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Wild Rift